Vážení zákazníci. Vítejte po krátkých koronavirových prázdninách. Ano, je to pravda, máme otevřeno! Vím, že většina z Vás je inactive nebo vyčkává. Je to pochopitelné a také logické. Pošta na celém světě funguje omezeně a není jisté, zda Vaše pohlednice najdou svého adresáta. Je také možné, že v blízké budoucnosti budou rodinné rozpočty napjaté. Doba na některé z nás dolehne neúprosně. Člověk ale nemůže žít ve stálém strachu. Měl byí si najít cestu, jak se radovat a třeba i z drobností. Brzy budou Velikonoce. Ke každé objednávce dáváme dárek navíc dle Vašeho výběru a jako bonus další pohlednici pro Vaše rodiče a prarodiče, se kterými nemůžete být. Pošlete jim pohlednici a napište jim, jak je máte rádi.

Information in English

Dear costumers!

CZpostcards is based in Czech Republic and we ship from here. All orders with delivery destination outside of Czech Republic will be sent via international airmail.

If you have any questions, simply e-mail us at: kamenikova@czpostcards.cz.

In our e-shop you can pay by payment gateway ThePay or by bank transfer (there use the way SEPO, this way is witrout other bank fee).

IBAN: CZ7962106701002213803316

 

INTERNATIONAL DELIVERIES

by Česká pošta - priority registered mail ((delivery time: 3-15 business days within European Union, 7-25 business days outside Europe),

by Zásilkovna (Slovakia)

Please note, that delivery times are shipping estimates and depend on the work of customs in country of delivery -  we will do our best to meet these estimates, but cannot guarantee them.

If your country of collecting the order is missing on the list, please contact and we will add it to the menu.

 

 Shipping in Europe - Germany, Slovakia, Poland

Your purchase from 0-30 EUR - 9 EUR shipping

Your purchase over 30-60  EUR - 12 EUR shipping

Your purchase over 60 EUR - 20 Eur shipping 

 

Don't hesitate to contact us for other calculation, we will look for the best way of delivery and answer you as soon as possible.

 

The Rest of the World

We will do for you calculation, because shipping cost depends on a number of items and country you're from.

 

kamenikova@czpostcards.cz