Marie Fischerová-Kvěchová

Marie Fischerová-Kvěchová se narodila se 24. 3. 1892 v Kutné Hoře a zemřela 2. 6. 1984. Většinu života ale žila ve své vile v Černošicích

Studovala u profesora Schikanedera a u Jana Preislera a rok  v Paříži, kde její pobyt přerušila I. světová válka. Provdala se za lékaře-gynekologa a začala malovat děti. Celé generace znají její ilustrace a kresby ze života dětí.  Velkou inspirací jí jí bylo i lidové umění. V roce  1918 vytvořila obrazový doprovod k československé státní hymně a k Prodané nevěstě B. Smetany. Ilustrovala také svého času populární Broučky J. Karafiáta a Babičku Boženy Němcové, slabikář Poupata aj.

O její odkaz se dnes zodpovědně starají její vnoučata a nejen knihy s ilustracemi Marie Kvěchové-Fisherové jsou tak stále v prodeji. Známé jsou např. její betlémy.

Mnoho jejích kreseb bylo vydáno na pohlednicích. V této oblasti je vyhledávanou známou autorkou, kterou si každý sběratel považuje mít ve své sbírce.

Pokud chcete v rámci postcrossingu poslat ryze českou pohlednici, která každého okouzlí a vrátí do dětství, volte paní Marii Fischerovou-Kvěchovou.

Nejprodávanější

3 položek celkem