Milí zákazníci! Od 12.10. 2020 jsme vzhledem ke komplikované situaci v souvislosti s koronavirem nuceni zrušit dobírku. Malým bonusem pro Vás může být možnost zaslat balíček Zásilkovnou přímo na Vaši adresu, při nákupu nad 800 Kč za pouhých 41,- Kč. Další změna souvisí se snahou o odlehčení systému. Vaše objednávky proto budou od 12.10. 2020 vypravovány dvakrát týdně, vždy v úterý a ve čtvrtek. Je nám líto, že Vám působíme potíže. V případě nutnosti a potřeby individuální domluvy nás proto neváhejte kontaktovat! Váš obchod s pohlednicemi CZpostcards

Marie Fischerová-Kvěchová

Marie Fischerová-Kvěchová se narodila se 24. 3. 1892 v Kutné Hoře a zemřela 2. 6. 1984. Většinu života ale žila ve své vile v Černošicích

Studovala u profesora Schikanedera a u Jana Preislera a rok  v Paříži, kde její pobyt přerušila I. světová válka. Provdala se za lékaře-gynekologa a začala malovat děti. Celé generace znají její ilustrace a kresby ze života dětí.  Velkou inspirací jí jí bylo i lidové umění. V roce  1918 vytvořila obrazový doprovod k československé státní hymně a k Prodané nevěstě B. Smetany. Ilustrovala také svého času populární Broučky J. Karafiáta a Babičku Boženy Němcové, slabikář Poupata aj.

O její odkaz se dnes zodpovědně starají její vnoučata a nejen knihy s ilustracemi Marie Kvěchové-Fisherové jsou tak stále v prodeji. Známé jsou např. její betlémy.

Mnoho jejích kreseb bylo vydáno na pohlednicích. V této oblasti je vyhledávanou známou autorkou, kterou si každý sběratel považuje mít ve své sbírce.

Pokud chcete v rámci postcrossingu poslat ryze českou pohlednici, která každého okouzlí a vrátí do dětství, volte paní Marii Fischerovou-Kvěchovou.

Nejprodávanější

fischerova_kvechova_pohlednice 9486
kvechova_pohlednice 9438
kvechova_pohlednice_popelka
10 Kč

Popelka!

9433
marie_kvechova_pohlednice
10 Kč

Hodí se každému!

9431
marie_kvechova_pohlednice
10 Kč

Hodí se každému!

9430
mari_kvechova_pohlednice 9428
kvechova_popelka_pohlednice
10 Kč

Popelka!

9424
marie_kvechova-kroj 9420
Nahoru
Další produkty
22 položek celkem