Marie Fischerová-Kvěchová

Marie Fischerová-Kvěchová se narodila se 24. 3. 1892 v Kutné Hoře a zemřela 2. 6. 1984. Většinu života ale žila ve své vile v Černošicích

Studovala u profesora Schikanedera a u Jana Preislera a rok  v Paříži, kde její pobyt přerušila I. světová válka. Provdala se za lékaře-gynekologa a začala malovat děti. Celé generace znají její ilustrace a kresby ze života dětí.  Velkou inspirací jí jí bylo i lidové umění. V roce  1918 vytvořila obrazový doprovod k československé státní hymně a k Prodané nevěstě B. Smetany. Ilustrovala také svého času populární Broučky J. Karafiáta a Babičku Boženy Němcové, slabikář Poupata aj.

O její odkaz se dnes zodpovědně starají její vnoučata a nejen knihy s ilustracemi Marie Kvěchové-Fisherové jsou tak stále v prodeji. Známé jsou např. její betlémy.

Mnoho jejích kreseb bylo vydáno na pohlednicích. V této oblasti je vyhledávanou známou autorkou, kterou si každý sběratel považuje mít ve své sbírce.

Pokud chcete v rámci postcrossingu poslat ryze českou pohlednici, která každého okouzlí a vrátí do dětství, volte paní Marii Fischerovou-Kvěchovou.

Nejprodávanější

1 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení