8 tipů - postcrossing na sociálních sítích

Tento článěk měl být původně o pár tipech na postcrossingové profily na sociální síti Instagram. Podle mého je to nepřeberná studnice profilů pro swap či přehlídka incoming pohlednic z celého světa. S facebookem se to nedá co do objemu vůbec srovnávat. Nakonec jsem vybrala 2 kanály na youtube a 5 profilů na instagram.

1. 

Postcrossing | Tips & Tricks + Decorating od a utorky WithLoveTjascha

https://youtu.be/PszPW-c_jxU

15 minut

O zdobení pohlednic. Tjascha pracuje s washi páskou tak, že ji trhá a používá ji jako částečný podklad. Vlastně skoro nic nestříhá a vypadá to moc dobře. V úvodu videa povídá, ale pak už to jde ráz na ráz, takže pokud Vás pouze zajímá zdobení pohlednic, posuňte video dopředu.

 

2.

Decorate postcards with me / how to, od autorky Meadow Page, téměř 9 tisíc zhlédnutí!

https://youtu.be/8wFfMZtF7Bc

Video trvá pouhých 5 minut a je zrychlené. Žádné povídání, jde se rovnou na věc, kterou je opět zdobení pohlednic pro postcrossing. Ve chvíli, kdy jsem si myslela, že už je hotovo, slečna lepila a zdobila dál. Ale stojí za to vidět.

 

A jdeme na ten instagram

 

3.

Oficiální kanál Postcrossingu jako společnosti pod názvem Postcrossing

 

https://www.instagram.com/postcrossing/

Ten je skoro povinný, navíc hezký a zajímavý svým obsahem.

 

4.

Oficiální kanál britské pošty pod názvem Royal Mail

https://www.instagram.com/royalmailofficial/

Ten se mi moc líbí, dávají hrozně zajímavé známky a někdy staré pohlednice. Hlavně ty známky, z těch by si Česká pošta měla vzít příklad.

 

5.

Kanál České pošty dávám proto, že v poslední době se začal krásně profilovat a začíná být hezký. Po vzoru Royal Mail začala Česká pošta dávat nové známky a razítka a i graficky být pohledná.

https://www.instagram.com/ceska_posta/

 

6.

Profil češky pod názvem Postcrossing Lady, kde je vše možné včetně odkazu na swap album, wish list, incoming .. to vše v highlights.

Profil je podle mne jeden z nejhezčích, které jsem viděla. Nevím, kdo z postcrosserů za tímto profilem stojí, ale tento profil stojí za to!

https://www.instagram.com/postcrossing_lady/

 

7.

Profil s názvem postcrossing_netherland je prostě krásný a s velmi kvalitními pohlednicemi, rovněž s wish listem pro swap pod kulatým znakem se srdíčkem v highlights a dalším kolečkem Please read.

https://www.instagram.com/postcrossing_nederland/

 

Udělat si profil pro swap na instagrau se vyplatí! Na instagramový profil se dostanou opravdu lidé z celého světa a že jich je! Naleznete tu i mnoho ilustrátorů, které nabízejí své pohlednice, naleznete zde i CZpostcards i další e-shopy s pohlednicemi z Čech i ze světa.

Tak do toho! Nebojte se. Protože kdo nic nezkusí, ten nic nezkazí. A krásné pohlednice, které tak můžete získat, za to stojí.