Vážení zákazníci. Vítejte po krátkých koronavirových prázdninách. Ano, je to pravda, máme otevřeno! Vím, že většina z Vás je inactive nebo vyčkává. Je to pochopitelné a také logické. Pošta na celém světě funguje omezeně a není jisté, zda Vaše pohlednice najdou svého adresáta. Je také možné, že v blízké budoucnosti budou rodinné rozpočty napjaté. Doba na některé z nás dolehne neúprosně. Člověk ale nemůže žít ve stálém strachu. Měl byí si najít cestu, jak se radovat a třeba i z drobností. Brzy budou Velikonoce. Ke každé objednávce dáváme dárek navíc dle Vašeho výběru a jako bonus další pohlednici pro Vaše rodiče a prarodiče, se kterými nemůžete být. Pošlete jim pohlednici a napište jim, jak je máte rádi.

Česká pošta, změny od 1.2.2020

Změny od 1.2.2020 se týkají zásilek v rámci České republiky, zásilky do zahraničí se avizované změny netýkají!

To znamená, že pokud zasláte zásilku do Evropy nebo zámoří, připravte si známku v hodnotě 39 Kč. Pokud si přejete, aby zásilka šla rychlejí tzn. prioritně, připravte si známku poněkud dražší, a to v hodnotě 45 Kč.

A nyní ke změnám.

Změna spočívá v dvourychlostním doručování zásilek. Nově se bude doručovat i obden. V tomto případě zaplatíte tak, jak jste dosud byli zvyklí tj. 19 Kč za zásillku do 50 g (pohlednice, dopis).

Pokud budete chtít, aby Vaše pohlednice nebo dopis byly doručeny již následující den po podání, musíte si přiiplatit za známku v hodnotě 26 Kč a azásilku jasně označit D+1.

Vyplatí se tedy běžet na poštu a nakoupit známku typu A, která nyní stojí 19 Kč, ale od 1.2. bude stát 26 Kč.

Pro doručení obden se objevuje známka nové hodnoty s označením B a za tu zaplatíte 19 Kč.