Vážení zákazníci. Vítejte po krátkých koronavirových prázdninách. Ano, je to pravda, máme otevřeno! Vím, že většina z Vás je inactive nebo vyčkává. Je to pochopitelné a také logické. Pošta na celém světě funguje omezeně a není jisté, zda Vaše pohlednice najdou svého adresáta. Je také možné, že v blízké budoucnosti budou rodinné rozpočty napjaté. Doba na některé z nás dolehne neúprosně. Člověk ale nemůže žít ve stálém strachu. Měl byí si najít cestu, jak se radovat a třeba i z drobností. Brzy budou Velikonoce. Ke každé objednávce dáváme dárek navíc dle Vašeho výběru a jako bonus další pohlednici pro Vaše rodiče a prarodiče, se kterými nemůžete být. Pošlete jim pohlednici a napište jim, jak je máte rádi.

Co je MEHENDI z naší pohlednice?

V našem e-shopu máme jednu zajímavou pohlednici, na které je indické svatební tetování, které se maluje henou - mehendi.

V původním významu mehendi znamená noc, kdy se čeká na to, až se objeví zbarvení heny na kůži.

Rituál mehendi probíhá noc před svatbou. Nohy a ruce nevěsty jsou v tento den ozdobeny květinovými ornamenty a symboly plodnosti. Při tomto rituálu se sejdou příbuzní a přátelé v domě nevěsty, zpívají a tančí. Zatímco jsou mladé dívce tetovány nohy a ruce, zkušené ženy ji seznamují s tajemstvími manželského života. Říká se, že pokud tetování na rukách nevěsty dlouho vydrží, vdala se dobře. Z těchto důvodů by nevěsta po svatbě neměla dělat žádnou práci, aby o své tetování nepřišla. 

 

Ilustrační obrázek: pohlednice CZpostcards