Rozhovor o pohlednicích a životě s Marií Brožovou (Obhajoba pastelek)

Toto je rozhovor s Marií Brožovou, kterou všichni znají z Obhajoby pastelky.
Pohlednice s jejími obrázky jsou velmi oblíbené, protože jsou hodně ženské a specifické svým velkým formátem.
Ojedinělé jsou i z hlediska světového postcrossingu, já podobné neznám. 
 
Marie Brožová dostala čtyři stejné otázky jako Karin z Tausendschön.
 
1. Jak jste se dostala konkrétně k práci na pohlednicích?
Od začátku projektu Obhajoba pastelky, když jsem v roce 2004 začala kreslit velkoformátové obrazy na veřejnosti, abych ukázala, že pastelky nejsou jen hračka pro děti, se mě návštěvníci často ptali: „A nemáte to náhodou na pohledu?“ Pohlednice jsme tedy začali vydávat na přání našich zákazníků a stále rozšiřujeme jejich nabídku. Je to milý suvenýr a jsou sběratelé, kteří vlastní kompletní kolekci více než 120 pohledů.
 
2. Byla jste někdy aktivní postcrosser?
Kdyby byl postcrossing v dobách mého dětství, jistě bych se nadšeným postcrosserem stala. Obzvlášť o prázdninách jsme s kamarády poštu velmi zaměstnávali a to tehdy nebylo lehké sehnat pohlednice krásné a originální. Postcrossing je mi sympatický. Je kouzelné, když na vás ve schránce čeká něco jiného než reklamy nebo úřední dopisy.
 
3. Jaké jsou Vaše plány okolo pohlednic a Obhajoby pastelky a na co se zákazníci mohou těšit?
Každý rok vydáváme pohlednice z mých nejnovějších obrazů, na které se lidé nejvíce ptají, a souběžně také dotisky vyprodaných druhů, o které je stále velký zájem. Plánovat kulturní akce v této době bohužel složité, ale jsme moc rádi, že Galerie Pastelka, která již 12 let sídlí jen pár kroků od pražského orloje, díky našim příznivcům přežila a kdykoli ji můžete navštívit a něco si vybrat osobně (teď prostřednictvím výdejního okénka) - postcrosserům s velkým odběrem nabízíme zvýhodněnou cenu!
 
4. Jak čerpáte sílu pro tyto těžké časy?
Mám obrovské štěstí, že bydlíme v lese, v krásném Posázaví a vycházet ven nám zatím nikdo nezakázal. Trávím co nejvíce času venku a v přírodě se zdá být všechno v pořádku. Dokonce i letošní sněžná zima mě utvrdila v přesvědčení, že se všechno nakonec v dobré obrátí, jen je třeba najít si cestu zpátky k sobě a ke všemu, co je přírodní a přirozené.
 
Zdravím pohledáři, bude líp!
 

(Rozhovor byl udělán v době coronavirového lockdownu)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení