Milí zákazníci! Od 12.10. 2020 jsme vzhledem ke komplikované situaci v souvislosti s koronavirem nuceni zrušit dobírku. Malým bonusem pro Vás může být možnost zaslat balíček Zásilkovnou přímo na Vaši adresu, při nákupu nad 800 Kč za pouhých 41,- Kč. Další změna souvisí se snahou o odlehčení systému. Vaše objednávky proto budou od 12.10. 2020 vypravovány dvakrát týdně, vždy v úterý a ve čtvrtek. Je nám líto, že Vám působíme potíže. V případě nutnosti a potřeby individuální domluvy nás proto neváhejte kontaktovat! Váš obchod s pohlednicemi CZpostcards
Neohodnoceno

Ivana Lévková, Pohlednice č. 1, Růženka

Pohlednice na základě skutečného příběhu

Skladem
12 Kč / ks
Kategorie: Tady naleznete vše
Rozměr: 105x148 mm
Povrch: matné lamino

Tyto ilustrace byly vytvořeny na základě skutečného příběhu velké lásky. Byly psané v tajných vzkazech pod známkami na pohlednicích, které se mezi sebou vyměňovala Růženka a Váša (Václav).

Růženka byla dcera obchodníka s pohlednicemi z Karlova Týna, Váša byl voják, později bankovní úředník v Českých Budějovicích. Vzájemná korespondence a láska začala v době, kdy byl Váša v zajateckém táboře. Později sloužil v posádce na Pražském hradě a s Růženkou si tak dával milostné schůzky na starých zámeckých schodech. Až po dlouhé době byla svatba a oba se přestěhovali do Českých Budějovic, kde se jim narodil syn. Brzy poté Váša umřel. Růženka se již nikdy neprovdala.

Pohlednice jsou provedeny v matném laminu s bílým rámečkem, zadní strana pak určuje pořadí v příběhu a stručně ho popisuje.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: