Vážení zákazníci. Vítejte po krátkých koronavirových prázdninách. Ano, je to pravda, máme otevřeno! Vím, že většina z Vás je inactive nebo vyčkává. Je to pochopitelné a také logické. Pošta na celém světě funguje omezeně a není jisté, zda Vaše pohlednice najdou svého adresáta. Je také možné, že v blízké budoucnosti budou rodinné rozpočty napjaté. Doba na některé z nás dolehne neúprosně. Člověk ale nemůže žít ve stálém strachu. Měl byí si najít cestu, jak se radovat a třeba i z drobností. Brzy budou Velikonoce. Ke každé objednávce dáváme dárek navíc dle Vašeho výběru a jako bonus další pohlednici pro Vaše rodiče a prarodiče, se kterými nemůžete být. Pošlete jim pohlednici a napište jim, jak je máte rádi.
Neohodnoceno

Pohlednice Jízda králů, průběh IV

Skladem
10 Kč / ks
Kategorie: Tady naleznete vše
? Štítky: Unesco
Rozměr: 105x148 mm
Povrch: lesklý

Jízda králů byla na seznam UNESCO zapsána v r. 2011.

Není přesně znám její původ, ale nejčastěji je jako inspirace uváděný útěk uherského krále Matyáše Korvína před Jiřím z Poděbrad.

Tradice je spojená s iniciací.

V čele průvodu jedou chlapci, kteří v minulosti měli nastoupit na vojnu tzn. legrúti.  V čele skupiny jsou tzn. vyvolávači, kteří od přihlížejících vybírají různými vyvlávkami dary pro krále, což je chlapec z místní rodiny, kterého za nimi vedou pobočníci v ženském obřadním oděvu.  Král je rovněž oblečen v ženském obřadním oděvu (Korvín údajně utíkal v ženském převlečení) a v ústech má růži a po celou dobu nemluví, nemůže tedy nic prozradit.  

Zasláním této pohlednice podpoříte nadšence, kteří tuto lidovou tradicí udržují stále živou.

 

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: