Milí zákazníci! Od 12.10. 2020 jsme vzhledem ke komplikované situaci v souvislosti s koronavirem nuceni zrušit dobírku. Malým bonusem pro Vás může být možnost zaslat balíček Zásilkovnou přímo na Vaši adresu, při nákupu nad 800 Kč za pouhých 41,- Kč. Další změna souvisí se snahou o odlehčení systému. Vaše objednávky proto budou od 12.10. 2020 vypravovány dvakrát týdně, vždy v úterý a ve čtvrtek. Je nám líto, že Vám působíme potíže. V případě nutnosti a potřeby individuální domluvy nás proto neváhejte kontaktovat! Váš obchod s pohlednicemi CZpostcards
Neohodnoceno

Pohlednice Jízda králů - král s růží v ústech

Skladem
10 Kč / ks
Kategorie: Tady naleznete vše
? Štítky: Unesco
Rozměr: 105x148 mm
Povrch: lesklý

Jízda králů byla na seznam UNESCO zapsána v r. 2011.

Není přesně znám její původ, ale nejčastěji je jako inspirace uváděný útěk uherského krále Matyáše Korvína před Jiřím z Poděbrad.

Tradice je spojená s iniciací.

V čele průvodu jedou chlapci, kteří v minulosti měli nastoupit na vojnu tzn. legrúti.  V čele skupiny jsou tzn. vyvolávači, kteří od přihlížejících vybírají různými vyvlávkami dary pro krále, což je chlapec z místní rodiny, kterého za nimi vedou pobočníci v ženském obřadním oděvu.  Král je rovněž oblečen v ženském obřadním oděvu (Korvín údajně utíkal v ženském převlečení) a v ústech má růži a po celou dobu nemluví, nemůže tedy nic prozradit.  

Zasláním této pohlednice podpoříte nadšence, kteří tuto lidovou tradicí udržují stále živou.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: