Snažíme se naše pohlednice prezentovat co nejlépe. Přesto se může stát, že náhled se bude od originálu nepatrně lišit. V případě jakýchkoliv pochybností nás neváhejte kontaktovat.
Neohodnoceno

Pohlednice Zima v Písku

autor: Jiří Škopek

kolorovaná kresba z r. 2002

Skladem
10 Kč / ks
Kategorie: Tady naleznete vše
Rozměr: 105x148 mm
Povrch: pololesklý

Jiří Škopek se narodil ve Velimi u Kolína. Za svůj život vyzkoušel snad všechny techniky a materiály a zanechal po sobě velký počet výtvarných děl, ať se již jedná o velké krajinářské cykly, portréty, grafiky, medaile, keramiku a také pohlednice, kterých namaloval celkem 560 kusů. Jsou ryze české, často se zimním motivem, malebné a lidem milé.

 

Na pohlednice s motivem města Písek je nejstarší dochovaný most u nás neoficiálně zvaný jako Jelení. Tento název je podle staré pověsti, že se most bude jmenovat podle toho, kdo jej na druhou stranu Otavy přejde první.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Jiří Škopek se proslavil především vánočními motivy, které propracovává do půvabných ilustrací dětských knížek. Také do pohlednic, pohádek pro děti s tématikou českých Vánoc a betlémů. Je mistr a lidový vypravěč obrazem. Jeho rozsah tvorby je mimořádný.

Škopek je také uznávaný jako autor erbovních znamení měst, domovních znamení.

„Dokud mě ruka Páně neřekne dost a nedá pokyn, abych přestal, budu je malovat. Prý moje pohlednice působí blahodárně na zdraví, a jsou léčivé. Z malých obrázků vyzařuje energie." (Jiří Škopek)