O postcrossingu

Jsme e-shop hrdě podporující myšlenku postcrossingu i jeho komunitu. Přidáváme pár slov o tom, co to vlastně postcrossing je a jak to všechno začalo.

Postcrossing je celosvětově rozšířená síť, ve které si lidé mezi sebou posílají pohlednice. Postcrossing má svá pravidla formální i neformální a jeho nejdůležitější platformou jsou webové stránky www.postcrossing.com.

Projekt byl vytvořen portugalským studentem Paulo Magalhãesem v r. 2005. Historii jeho vzniku se nejlépe dozvíte na tomto odkazu https://www.postcrossing.com/about/history.

V současné době má postcrossing téměř 765 tis. členů z 215 zemí světa a posláno bylo téměř 52 milionů pohledů! Není to obdivuhodné?

Každý registrovaný člen si losuje, komu pošle pohlednici, ale neznamená to, že od stejného člena dostává pohlednici na oplátku. Pohlednice mu přijde od jiného losujícího. Vtip je v tom, že nikdy nevíte od koho a ani odkud Vám pošťák pohlednici přinese.

Ano, kouzlo postcrossingu je spojené s okamžikem překvapení při otevření poštovní schránky. Pro mnoho lidí je stejně silný moment zamýšlení se nad vylosovaným profilem a hledání pohlednice, která odpovídá profilu a přání vylosovaného člena.

Každý profil má svoji zeď. Na ní vidíte pohlednice, které člen přijal, které poslal a které si oblíbil. 

Ještě přemýšlíte, zda postcrossing zkusit? 

Neváhejte a pošlete svoji první pohlednici, udělejte někomu radost.

Posílání pohlednic Vám přinese spoustu radosti a mnoho činností kolem. Nejaktivnější postcrosseři se schází, další spolu komunikují na sociálních sítích. 

Pokud potřebujete se založením svého postcrossingového účtu pomoci, neváhejte nás kontaktovat.

Jsme tu od toho, abychom Vám pomohli.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení