Vojtěch Kubašta

Vojtěch Kubašta byl geniální ilustrátor, který dokázal svojí tvorbou oslovit miliony lidí po celém světě. Byl velmi žádaný a jeho práce tak přinášely našemu státu tolik potřebné devizy. Tradovalo se, že za vývoz děl Kubašty a Trnky dostávaly české děti pomeranče a banány.

Ironií je, že se Kubaštovy knížky velmi obtížně sháněly právě v Čechách.

Mnohem dostupnější, a tím i známější byly Kubaštovy betlémy (17 druhů) a 3D prostorové pohlednice.

Dokladem uměleckého umu a tvořivosti Vojtěcha Kubašty je jeho spolupráce s Waltem Disneyem. Vojtěch Kubašta s ním spolupracoval na pěti knižních titulech - na Bambim, Knize džunglí, Mickey Mouseovi, 101 dalmatinů a pomohl rozpohybovat i Sněhurku. Byl samozřejmě rychlejší a levnější.

Genialita Vojtěcha Kubašty spočívala mj. v jeho mimořádné prostorové představivosti,a také v tom, že dokázal řešil i technickou stránku svých děl, vše si vymýšlel sám. 

V dnešní době se prostorové pohádky a dílo Vojtěcha Kubašty začínají znovu vydávat a jeho dílo zažívá zaslouženou renesanci nejen u sběratelské veřejnosti.

 

 

Nejprodávanější

Sken 18
99 Kč

   

14893
pohlednice_vojtech_kubasta
77 Kč

POZOR! Jedná se o...

14052
vojtech_kubasta_pohlednice
77 Kč

POZOR! Jedná se o...

14051
vojtech_kubasta_karlstejn
77 Kč

POZOR! Jedná se o...

14050
vojtech_kubasta_krivoklat
77 Kč

POZOR! Jedná se o...

14049
betlem_kubasta_vojtech 13493
8 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení